Kapadocja lot balonem

Kapadocja lot balonem - co warto wiedzieć

Czego dowiesz się w tym wpisie?

Lot balonem w Kapadocji – co warto wiedzieć?

Kapadocja to magiczne miejsce, znane ze swoich unikalnych krajobrazów, które wydają się pochodzić z innej planety. Lot balonem daje możliwość podziwiania tych niesamowitych widoków z perspektywy ptaka. Marzy Ci się lot balonem w Kapadocji? W takim razie jesteś we właściwym miejscu! Opowiem Ci w tym wpisie wszystko, co powinieneś wiedzieć zanim spełnisz swoje marzenie. Kiedy latają balony, ile kosztuje lot balonem, skąd startują balony? Garść praktycznych informacji o Kapadocji przeczytasz w tym wpisie.

Lecimy!

kapadocja lot balonem

kapadocja lot balonem

Ile kosztuje lot balonem w Kapadocji?

Zacznijmy od najważniejszej kwestii – jaka jest cena za lot balonem w Kapadocji? Cena za godzinny lot balonem w Kapadocji nie należy do najniższych, ale pewnie dobrze już wiesz, że na marzeniach nie ma co oszczędzać 😉  Musisz liczyć się z kosztem od 180 euro do nawet 320 euro i więcej za osobę. Cena zależy od kilku czynników: terminu – ceny poza sezonem są niższe, obłożenia – jeśli jest wielu chętnych, firmy często podnoszą cenę za lot. Nie mam tutaj dla Ciebie dobrej rady, jeśli chcesz zaoszczędzić. Z jednej strony warto już wcześniej zarezerwować sobie lot balonem przez internet i mieć spokojną głowę, że na pewno polecisz. Ale z drugiej strony – na miejscu może okazać się, że znajdziesz o wiele tańszą ofertę w jednym z biur w Goreme, o ile oczywiście będą jeszcze wolne miejsca. 

Jest też opcja PREMIUM! Jeśli marzy Ci się romantyczny lot balonem tylko we dwoje to musisz liczyć się z kosztem 4.300-7.500 euro za lot do maksymalnie 8 osób w koszu.

Ważne! Musisz wiedzieć, że loty balonem w Kapadocji nie odbywają się codziennie. Czasami przez złe warunki pogodowe balony mogą nie startować nawet przez kilka dni pod rząd. My mieliśmy lecieć w poniedziałek, a polecieliśmy dopiero w środę przez wiatr i opady deszczu. Firmy w takich przypadkach zwracają cenę za bilet, ale smutek pozostaje… Warto więc polecieć do Kapadocji na nieco więcej dni, aby mieć pewność, że lot balonem dojdzie do skutku. 

kapadocja lot balonem cena

kapadocja skąd startują balony

kapadocja ile kosztuje lot balonem

Co musisz wiedzieć o locie balonem w Kapadocji?

Loty balonem w Kapadocji odbywają się o wschodzie słońca około godziny 5.00, kiedy wiatr jest najspokojniejszy. Przygotuj się, więc na bardzo wczesną pobudkę, bo po godzinie 4.00 przyjedzie już po Ciebie do hotelu kierowca z firmy, w której zarezerwowałeś lot balonem i zabierze do miejsca startu balonów. Bo musisz wiedzieć, że balony startują z różnych miejsc – w zależności od warunków pogodowych. 

Po dotarciu na miejsce otrzymasz lunch box z wodą, sokiem, batonikiem i croissantem.

Loty balonem odbywają się w grupach liczących od 16 do 24 osób w koszu (tak, też nie mogłam uwierzyć, że tyle się tam zmieści! 😉 Jeśli chcesz mieć dobre miejsce widokowe w koszu – celuj w rogi, bo dzięki temu będziesz miał szersze pole widzenia.

kapadocja ile kosztuje lot balonem

Kapadocja skąd startują balony? 

Balony startują i lądują w różnych miejscach Kapadocji – wszystko zależy od warunków pogodowych. Nad organizacją lotów czuwa specjalny zespół meteorologów, którzy już dzień wcześniej oceniają warunki i wywieszają czerwoną, żółtą lub zieloną flagę. Czerwona oznacza całkowity zakaz lotów, żółta uzależnia tę decyzję od pilota, a zielona sygnalizuje warunki idealne.

Nie ukrywam, że fakt startu balonów z różnych miejsc jest bardzo problematyczny, jeśli chcesz zrobić fajne zdjęcia balonów z dołu. Jedyną opcją jest pobudka wcześnie rano i obserwacja dokąd udają się busy oraz auta z balonami na przyczepie. Jeśli masz kontakt do firmy, w której wykupiłeś lot balonem – możesz ich dzień wcześniej lub rano zapytać skąd danego dnia startują i gdzie lądują – to najbezpieczniejsza opcja.

kapadocja ile kosztuje lot balonem

kapadocja kiedy latają balony

lot balonem kapadocja ile trwa

kapadocja lot balonem

kapadocja lot balonem

lot balonem kapadocja jak się ubrać

Lot balonem Kapadocja – ile trwa? 

Lot balonem trwa około godziny i chyba nie muszę Ci mówić, że leci szalenie szybko. Przez większość lotu będziecie raczej na niskiej wysokości, więc osoby z lękiem wysokości powinny dać sobie radę. Tylko raz na kilka minut wzniesiecie się wysoko, aby zobaczyć całą Kapadocję z góry. Gwarantuję Ci, że będzie to niesamowity widok!  

Na koniec, po wylądowaniu następuje huczne otwarcie szampana i świętowanie udanego lotu. Każdy uczestnik dostaje także certyfikat lotu balonem.

Kapadocja kiedy latają balony?

Balony w Kapadocji latają średnio aż 260 razy w roku. Najlepszym terminem na zaplanowanie podróży w to miejsce jest kwiecień – listopad. Pogoda jest wtedy najlepsza, ale polecam Ci zarezerwować sobie w Kapadocji pobyt na kilka dni, na wypadek trudnych warunków atmosferycznych. Nawet w miesiącach letnich może zdarzyć się kilka dni przestoju balonów ze względu na deszcz lub wiatr.

Lot balonem Kapadocja jak się ubrać? 

Loty balonem w Kapadocji odbywają się tylko wcześnie rano, a wtedy jest jeszcze zimno. Jeśli dodamy do tego fakt, że balon może wznieść się bardzo wysoko – to temperatura może być naprawdę niska. Co prawda, wewnątrz kosza można liczyć na trochę ciepła od ognia, ale i tak polecam Ci ubrać ciepłą kurtkę.

Którą firmę wybrać na lot balonem?

Firm, które organizują loty balonem w Kapadocji jest sporo. Najpopularniejsze to Anatolian Baloons, Butterfly Baloon czy Royal Baloon. Pamiętaj, że aby zarezerwować lot balonem potrzebujesz paszportu. Jeśli chodzi o płatność przy rezerwacji online – zaliczkę wpłacasz na konto, a pozostałą część płacisz gotówką w dniu lotu balonem. 

kapadocja skąd startują balony

Kapadocja – lot balonem w pigułce

 1. Loty balonem w Kapadocji odbywają się o wschodzie słońca około godziny 5.00, kiedy wiatr jest najspokojniejszy. Przygotuj się, więc na bardzo wczesną pobudkę.
 2. W balonie jednorazowo leci od 16 do 24 osób.
 3. Kierowca firmy, w której wykupisz lot balonem przyjedzie odebrać Cię rano spod hotelu i zabierze do miejsca startu balonów.
 4. Po dotarciu na miejsce otrzymasz lunch box z wodą, sokiem, batonikiem i croissantem.
 5. Balony startują i lądują w różnych miejscach Kapadocji – wszystko zależy od warunków pogodowych.
 6. Nad organizacją lotów czuwa specjalny zespół meteorologów, którzy już dzień wcześniej oceniają warunki i wywieszają czerwoną, żółtą lub zieloną flagę.
 7. Czerwona oznacza całkowity zakaz lotów, żółta uzależnia tę decyzję od pilota, a zielona sygnalizuje warunki idealne.
 8. Lot balonem trwa około godziny.
 9. Balony w Kapadocji latają średnio aż 260 razy w roku. Najlepszym terminem jest kwiecień – listopad. Pogoda jest wtedy najlepsza.
 10. Lot balonem kosztuje 180-320 euro za osobę.
 11. Ubierz ciepłą kurtkę – na górze jest zimno.
 12. Po wylądowaniu pije się szampana z całą grupą i otrzymujesz certyfikat lotu balonem.
 13. Najpopularniejsze firmy, które organizują loty balonem w Kapadocji to Anatolian Baloons, Butterfly Baloon czy Royal Baloon.
 14. Aby zarezerwować lot balonem potrzebujesz paszportu.

kapadocja skąd startują balony

lot balonem kapadocja ile trwa

kapadocja lot balonem cena

Lot balonem w Kapadocji to niezapomniana podróż po magicznym krajobrazie, który zdaje się być z innej planety. To nie tylko spektakularne widoki, ale również wyjątkowe doświadczenie, które warto zaliczyć do swojej podróżniczej bucket list. Cena za ten niezwykły lot jest spora, ale jak najbardziej warta każdego euro. Planując tę przygodę, pamiętaj o kilku istotnych rzeczach, o których wspomniałam w tym wpisie. Trzymam kciuki za spełnienie marzenia o locie!Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.