Wenecja z lotu ptaka

Wenecja to bez wątpienia jedno z najbardziej romantycznych i wyjątkowych miast we Włoszech. Została wybudowana na konstrukcji z drewnianych pali, wbitych w muliste podłoże Laguny Weneckiej. Ponad 500 mostów przecina tutaj 177 kanałów, które łączą ze sobą niewielkie wyspy.

Alpe di Susi Dolomity

Dolomity i Toskania to moje ulubione regiony we Włoszech. Oba, choć zupełnie inne, zachwycają mnie za każdym razem i przyciągają jak magnes. W poniższym wpisie zabiorę Was w najpiękniejsze miejsca północnych Włoch, które musicie odwiedzić będąc w tym regionie.

Capri

Wyspa Capri w jeden dzień. Co zobaczyć?

Capri to jedna z najpiękniejszych włoskich wysp. Słynie z cudownych widoków, błękitnej wody w wielu odcieniach i stromych skał, po których od razu rozpoznacie tę wyspę. To także miejsce pełne luksusowych willi, hoteli i markowych sklepów, jak Dior czy Prada.

 

Castelmezzano i Pietrapertosa - co zobaczyć we włoskich miasteczkach?

Marzy Ci się autentyczne włoskie miasteczko, które jeszcze nie zostało odkryte przez masową turystykę? Zanurz się w sielskim życiu południowych Włoch, odkrywając urokliwe miasteczka Castelmezzano i Pietrapertosa.

 

Więcej znajdziesz w moich Social Mediach

Te kraje mogą Cię zainteresować

Włochy

Odkryj jeden z najciekawszych krajów w Europie

Izrael

Sprawdź niesamowite parki narodowe i Morze Martwe

Austria

Hallstatt, Salzburg, Wiedeń? To nie wszystko, co ma do zaoferowania!