cape greco cypr

Cape Greco i Ayia Napa - co zobaczyć?

Co robić w Ayia Napa i Cape Greco na Cyprze? Imprezować i odpoczywać! Ayia Napa to najbardziej imprezowe miejsce na Cyprze. Znajdziecie tutaj mnóstwo klubów, które budzą się do życia dopiero wieczorem. W dzień możecie zregenerować siły na jednej z wielu cypryjskich plaż w okolicy lub wybrać się na przejażdżkę boogie po Cape Greco. Praktyczne informacje o podróży na własną rękę na Cypr znajdziecie we wpisie Przewodnik po Cyprze.

Wybrzeże Cape Greco

Ayia Napa

Makronissos Beach

Duża piaszczysta biała plaża położona w zatoczce pomiędzy skałami a kolejną plażą – Landa Beach. Znajdziecie tutaj czystą wodę w lazurowym kolorze i… mnóstwo leżaków z parasolkami do wypożyczenia. Stoi też budka z jedzeniem oraz wypożyczalnia sprzętu wodnego. Nawet we wrześniu było dość tłoczno, więc przypuszczam, że w sezonie, aby znaleźć miejsce – trzeba wyjść wcześnie rano. Dla tych, którzy nie przepadają za tłumami na plaży – mamy dobrą wiadomość. Płaskie skały znajdujące się po prawej stronie Makronissos Beach są niemal całkowicie puste. Wystarczy wyposażyć się tylko w grubszy ręcznik i gumowe buty do wody.

Plaża Makronissos

Makronissos Beach

Okolice plaży Makronissos

Landa Beach

Plaża położona w zatoczce sąsiadującej z Makronissos Beach. Jeśli tam jest zbyt tłoczno – możecie bez problemu zabrać ręcznik pod pachę i przejść tutaj 😉

Plaża Landa

Sculpture Park w Ayia Napa

Nietypowy park rzeźb położony w Ayia Napa. Usytuowany został na wzgórzu, z którego rozpościera się przepiękny widok na morze. Znajdziecie w nim rzeźby twórców z różnych części świata. Co ciekawe, jest tam również polski akcent w postaci rzeźby Ryszarda Litwiniuka. Idą dalej, natkniemy się na most, który prowadzi do części z kaktusami. Park rzeźb jest całkowicie ,,pod chmurką”, więc należy pamiętać o nakryciu głowy i butelce wody w najgorętszych godzinach. Wstęp do parku jest bezpłatny.

Sculpture Park Ayia Napa

Sculpture Park w Ayia Napa

#instafoto – Znajdź rzeźbę w kształcie pokaźnej ramki i zrób zdjęcie z widokiem na morze.

Park rzeźb Ayia Napa

Sculpture Park Ayia Napa Cyprus

Sculpture Park Ayia Napa

Park rzeźb Cypr

Love Bridge – Łuk Miłości

Skalisty most stworzony wyłącznie siłami natury, którego jedna podstawa rozciąga się w stronę krystalicznie czystego turkusowego morza. Jest długi na około 6 metrów i szeroki na pół metra. Warto przyjechać tutaj i zrobić charakterystyczne zdjęcie Łuku Miłości, szczególnie o zachodzie słońca, kiedy aura jest nadzwyczaj romantyczna. Love Bridge to także atrakcja dla odważnych – śmiałkowie wchodzą na most, aby następnie skoczyć z niego do turkusowej ciepłej wody. 

Love Bridge Cyprus

Love Bridge Cypr

Bed Rock Cafe – czyli witajcie w świecie Flinstonów!

Kto z nas w dzieciństwie nie oglądał bajek i filmu o rodzinie Flinstonów! Na Cyprze, a dokładniej w Ayia Napie możecie ponownie poczuć ten klimat i przypomnieć sobie główne postaci. Restauracja Bed Rock Cafe stworzona została całkowicie na wzór filmu o Flinstonach. Przed wejściem znajdziecie kultowe autko rodziny i witającego Freda. To jednak nie wszystko – sami zobaczcie te nietypowe siedzenia z dinozaurami!

Bed Rock Cypr

#instafoto – usiądź w kultowym autku Flinstonów i uwiecznij to na zdjęciu!

Bed Rock Cafe

Najbardziej oryginalne restauracje i bary w Ayia Napa

W żadnym innym kraju nie widzieliśmy w jednym miejscu tylu super oryginalnych knajp, jak w Ayia Napie! Bed Rock Cafe to tylko początek! Niestety nie mieliśmy na tyle pojemnych żołądków, aby zajrzeć do wszystkich, ale poniżej przedstawiamy Wam nazwy najciekawszych z nich – znajdziecie je na TripAdvisor.

Tequila, Daltons Mexican, Jungle Mania, Restauracja z greckimi posągami

Ayia Napa – raj dla fanów wakacyjnych pamiątek

Ayia Napa to raj dla fanów pamiątek. Znajdziecie tam mnóstwo sklepików i stoisk, gdzie możecie zaopatrzyć się w pamiątki z Cypru, jak mydełka Afrodyty, olejki, magnesy, torby, ubrania i miliony innych rzeczy.

Cape Greco – co zobaczyć?

Najbardziej wysunięta na południowy wschód część Cypru, znana ze skalnych klifów i turkusowej wody. Możecie wypożyczyć buggy i poszaleć na niemal pustych trasach wśród turkusowej wody i skał.

Boogie na Cyprze

Cape Greco

Blue Lagoon Cypr

Cape Greco Cypr

Cypr Cape Greco

Cape Greco, Cypr

Blue Lagoon Cypr

Blue Lagoon, Cape Greco

Cape Greco Cyprus Cypr

Kaplica w stylu greckim – Agioi Anargyroi

Urocza kapliczka w greckim stylu – niemal rodem wzięta z Santorini czy Mykonos. Położona na klifie nad samym morzem na pustkowiu prezentuje się naprawdę niezwykle.

Agioi Anargyroi

Kaplica Agioi Anargyroi

Konnos Beach 

Mała piaszczysta plaża położona pomiędzy wysokimi skałami. Tutaj zanurzycie się w turkusowej, ciepłej i spokojnej wodzie. Tuż obok plaży znajduje się przebieralnia, restauracja oraz wypożyczalnia sprzętu wodnego. Plaża jest niewielka, więc w sezonie może być dość tłoczno – zdecydowanie polecamy wybrać się tutaj poza sezonem, na przykład we wrześniu.

Fig Tree Bay 

Miejscowość, a właściwie kurort Fig Tree Bay przypomina nieco polskie Władysławowo – plaża, promenada, mnóstwo sklepów z pamiątkami i turystów. Przymorski deptak otaczają drzewka figowe.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.